در جلسه سرمایه گذاری، پاسخ به چه سوالاتی برای سرمایه‌گذار مهم تر است؟

جلسه با سرمایه‌گذار

تأمین مالی و جذب سرمایه موضوعی است که برای اجرای یک ایده و یا بزرگ تر کردن مقیاس کسب و کارمان، دیر یا زود با آن سر و کار خواهیم داشت. فارق از اینکه چه راههای مختلفی برای تأمین مالی وجود دارد، در این مقاله به تأمین مالی اجرای ایده یا کسب و کار از طریق جذب سرمایه گذار خواهیم پرداخت.

به واسطه حضورم در جلسات سرمایه گذاری در کنار سرمایه گذاران، شاهد موفقیت یا شکست تعدادی از صاحبان ایده و یا کسب و کار های نوپا در جذب و ترغیب سرمایه گذاران بوده ام که این موضوع مرا به نوشتن این مقاله ترغیب کرد تا شاید بتواند به موفقیت افراد در متقاعد کردن سرمایه گذاران به سرمایه گذاری کمک کند.

فرقی نمی کند که ایده یا کسب و کار شما در چه حوزه یا صنعتی باشد، در همه موارد سرمایه گذاران می‌خواهند که جواب شما را در مورد این چند سوال اساسی بشنوند تا بتوانند برآورد کنند که آیا سرمایه گذاری روی ایده یا کسب و کار شما جواب می‌دهد یا خیر. اگر بتوانید در جلسه با سرمایه گذار پاسخ متقاعد کننده‌ای برای این سوالات داشته باشید، می‌توانید امیدوار باشید که ۷۰% مسیر جذب سرمایه را طی کرده‌اید و می‌توانید به ادامه مسیر مذاکره و سرمایه گذاری امیدوار باشید.

آیا ایده شما قابلیت پیاده سازی دارد؟

پاسخ به این سوال، به ویژه در طرح ها و پروژه‌های فنی بسیار اهمیت دارد. همانطور که احتمالاً خودتان نیز می‌دانید، تفاوت زیادی میان آنچه در ذهن می‌پرورانیم و آنچه در واقعیت اجرا می‌شود، وجود دارد. صرف اینکه به یک ارتباط معنا دار روی کاغذ رسیده‌ایم، نمی‌توان با قاطعیت گفت که در عمل هم قابل اجراست. چرا که عوامل متعدد تأثیرگذاری هستند که ممکن است در محاسبات از آنها غافل مانده باشید.
حال چاره چیست؟ چطور می‌توان این فاصله را پوشش داد و جواب قانع کننده ای برای این سوال فراهم کرد؟
طرح امکان سنجی یا Feasibility Study ، ابزاری است که به شما در فراهم کردن پاسخ این پرسش کمک می‌کند. اگر یک طرح امکان سنجی صحیح و اصولی آماده کرده باشید، بطور خودکار به بسیاری از سوالات ریز و درشت سرمایه‌گذار در مورد توصیف محصول یا خدمتی که می‌خواهید ارائه دهید، تکنولوژی‌های مورد نیاز برای پیاده سازی، بازار آن محصول یا خدمت، استراتژی بازاریابی شما، برنامه زمانبندی‌ها، اهداف مالی و … پاسخ داده اید.


چه مدت زمانی طول می‌کشد تا اصل سرمایه برگردانده شود؟

برای هر سرمایه‌گذاری مهم است که بداند بعد از چه مدتی به اصل سرمایه خود می‌رسد. تا بسنجد با توجه به مبلغ سرمایه‌گذاری و نرخ بازگشت سرمایه، اساساً این سرمایه‌گذاری برای سرمایه‌گذار توجیه اقتصادی دارد یا خیر.
تابع IRR یا Internal Rate of Return تابعی است که جهت محاسبه نرخ بازگشت سرمایه داخلی در ارزیابی اقتصادی بودن پروژه ها استفاده می‌شود.
نرخ بازگشت سرمایه داخلی بیان می‌کند که طرح مورد نظر چند درصد سود برای سرمایه‌گذار می‌سازد و معمولاً مقدار آن با نرخ بهره بانکی مقایسه می‌شود. اگر نرخ بازگشت سرمایه داخلی از نرخ بهره بانکی پایین تر باشد، طبیعتاً برای سرمایه گذار جذابیتی نخواهد داشت.
در صوتیکه این عدد بیشتر از نرخ بهره بانکی باشد، سرمایه‌گذار با در نظر گرفتن دیگر پارامترهای سرمایه‌گذاری، مانند ریسک پروژه، نسبت به سرمایه‌گذاری خود تصمیم خواهد گرفت.
توصیه در انجام این محاسبات این است که واقع بینانه عمل کنید. چرا که یکی از مشکلاتی که بعداً گریبانگیر شما خواهد شد، عدم زمانبندی صحیح و در نتیجه نرخ بازگشت سرمایه داخلی نادرست خواهد بود.


“نوع بازار و وضعیت رقبا” در صنعت مورد نظر شما

ممکن است بازاری که شما در نظر دارید بازار کوچکی باشد اما چون کسی به آن ورود نکرده است، برای سرمایه‌گذار جذاب تر باشد نسبت به اینکه شما بازار بزرگتری را مورد هدف قرار داده باشید اما با ریسک بالاتر.
(برای فهم بیشتر این موضوع پیشنهاد می‌شود کتاب استراتژی اقیانوس آبی را مطالعه کنید)
پس بهتر است قبل از حاضر شدن در جلسه آنالیزی از وضعیت بازار مورد نظر و تحلیلی از رقبا داشته باشید تا سرمایه‌گذار بتواند تصمیم مطمئن تری بگیرد که در نهایت به نفع شما خواهد بود.


زیرساخت ها و مجوزهای لازم

حتی اگر ایده شما فوق العاده و بی نقص باشد اما زیرساخت های مورد نیاز جهت بهره برداری از آن در دسترس نباشد، ایده شما برای سرمایه‌گذار جذابیتی نخواهد داشت. از طرف دیگر بحث مجوزها نیز بسیار حائز اهمیت است. چه ایده های بسیاری که به دلیل نداشتن مجوزهای لازم با اقبال روبرو نشده و قبل از شروع، به خاطره ها پیوستند. حتماً قبل از جلسه با سرمایه گذار، شرایط اخذ مجوزهای لازم برای کارتان را بررسی کرده و آنها را اخذ کرده و یا پروسه اخذ مجوزها را شروع کرده باشید تا اعتماد و اطمینان سرمایه‌گذار را از این بابت جلب کنید.


نکته پایانی اینکه “عاشق ایده خود نشوید!”

چرا که عشق به ایده باعث می‌شود شما آن را بی نقص ببینید و برای جذاب نشان دادن آن به سرمایه گذار دست به داده سازی بزنید. که دیر یا زود حقیقت ماجرا نمایان خواهد شد و شما شانس همکاری با آن سرمایه گذار را از دست خواهید داد. در جلسات مختلفی که ایده خود را ارائه می‌دهید، با آغوش باز انتقادات را بپذیرید و بجای توجیه مشکلات و نقص ها به فکر اصلاح و تقویت ایده خود باشید.

حسام گوهری ۲۱ اردیبهشت ۱۳۹۹ ۲ blog، كسب و كار

نظرات کاربران

  • خیلی ممنون عالی بود👏🏻👏🏻👏🏻

    • خوشحالم که براتون مفید بوده

دیدگاه خود را بیان کنید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.